Wiele osób ma problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej zwłaszcza w okolicach ud, pośladków i brzucha. Niekiedy zachodzi konieczność usuwania tłuszczu, ponieważ zwykła dieta nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Bywa, że człowiek nawet chudnie, ale w niektórych miejscach tłuszcz nie może zejść. W takiej sytuacji ratunkiem może okazać się liposukcja.

Klasyczny zabieg liposukcji trwa od dwóch do pięciu godzin, ale rzeczywiście likwiduje niepotrzebną tkankę tłuszczową. Radość może być naprawdę wielka, ale sztuką będzie utrzymanie takiego stanu, a to już wymaga pewnego wysiłku. Każda osoba po liposukcji powinna przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje postępowanie po zabiegu. W okresie rekonwalescencji na pewno zabroniony będzie wzmożony wysiłek fizyczny bądź zbyt gwałtowne ruchy. Należy także zrezygnować z opalania. Z kolei wskazane jest poddanie się zabiegom specjalistycznych masaży oraz noszenie ubrania uciskowego.

Dlaczego masaże są polecane po liposukcji?

Podczas zabiegu zdarza się, że tkanka tłuszczowa zaczyna się nierównomiernie rozkładać i dotyczy to nie tylko miejsca odsysania. W takiej sytuacji wyjątkowo korzystny jest masaż podciśnieniowy zwany także endermologią bądź lipomasażem. Masaż najlepiej zacząć po minimum dziesięciu dniach po liposukcji. Oczywiście wcześniej konieczna będzie konsultacja z lekarzem. Do lipomasażu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w dwa wałki oraz system ssący. Maszyna wytwarza ciśnienie, które zasysa skórę pomiędzy owe wałki. W ten sposób uaktywnia się metabolizm tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji doprowadza się do rozbicia złogów tłuszczu i likwidacji wszelkich nierówności. Przy okazji w znacznym stopniu następuje redukcja cellulitu. Lipomasaż jest całkowicie bezbolesny i zupełnie nieinwazyjny.

W czym pomaga noszenie specjalnego ubrania uciskowego po liposukcji?

Liposukcja polega na robieniu nacięć, aby usunąć nadmiar tłuszczu i dlatego bezpośrednio po zabiegu zdarza się, że następuje wypływanie płynu tkankowego i płynu infiltracyjnego. Uciskające ubranie umożliwia powrót odpowiedniej cyrkulacji owych płynów i tym samym zapobiega tworzeniu krwiaków, obrzęków i siniaków. Ponadto zmniejsza też odczuwanie bólu. Dla wielu osób będzie ważne, że odzież uciskowa ładnie modeluje sylwetkę i przede wszystkim nie dopuszcza do powstania luźnej skóry, co mogłoby się zdarzyć przy bardzo dużym ubytku tkanki tłuszczowej. Noszenie ubrań uciskowych w znacznym stopniu redukuje też niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych, a jednocześnie przyspiesza gojenie ran. Tego typu ubranie należy włożyć bezpośrednio po wykonanym zabiegu liposukcji.

[Głosów:6    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ