Catering dietetyczny to jeden z najważniejszych trendów żywieniowych ostatnich lat. Ten sposób odżywiania się ma coraz więcej zwolenników w różnych środowiskach, nie tylko wśród zabieganych pracowników biurowych. Czym jest dieta z dostawą i jakie są jej plusy i minusy? Kiedy dieta pudełkowa może okazać się świetnym rozwiązaniem?

Na czym polega catering dietetyczny?

Czym jest słynna dieta pudełkowa? To nic innego jak catering, którego odbiorcą jest klient indywidualny. Gotowe posiłki są dostarczane nie na przyjęcia okolicznościowe czy do firmy, ale do konkretnej osoby. Ta ma możliwość wyboru menu oraz zdecydowania, w jakich godzinach i pod jaki adres chce otrzymywać przygotowane dla niej dania. Producenci wychodząc ku zróżnicowanym potrzebom swoich klientów, oferują coraz więcej możliwości: wybór diety (np. klasycznej, wegetariańskiej, paleo), konsultacja z dietetykiem, ustalenie kaloryczności, wykluczenie alergenów, dopasowanie pory posiłków do planu dnia.

Dieta z dostawą – plusy i minusy

Catering dietetyczny ma swoje zalety i wady. Do niewątpliwych plusów tego rozwiązania należy możliwość pogodzenia szybkiego tempa życia ze zdrowym odżywieniem się. Żyjąc w pośpiechu, nie trzeba już rezygnować z posiłków, a potem zapychać się fast foodami – można skorzystać z gotowych, zdrowych, przygotowanych ze świeżych składników dań. Co więcej, dieta pudełkowa jest dostosowana do konkretnej osoby, istnieje więc możliwość ułożenia optymalnej dla danej osoby diety, np. takiej, która pomoże zrzucić na wadze albo wręcz przeciwnie: będzie pomocna z uporaniu się z niedowagą. Decydując się na dietę pudełkową, klient ma pewność, że jego posiłki są prawidłowo zbilansowane – nie musi liczyć kalorii ani zastanawiać się nad zawartością witamin czy minerałów. Odżywia się zdrowo, nie tracąc czasu na robienie zakupów i gotowanie. Minusem diety z dostawą może być cena – cennik uzależniony jest zwykle od wyboru menu, a także wielkości miasta. Czasami może się jednak okazać, że w zestawieniu z fast foodem catering dietetyczny nie tylko nie jest droższy, ale wręcz wychodzi taniej.

Kto skorzysta na diecie pudełkowej?

Dla kogo przeznaczona jest dieta z dostawą? To rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób zabieganych, zapracowanych, ale również do tych, którzy nie radzą sobie z samodzielnym przygotowywaniem dobrze zbilansowanych posiłków. Dieta z dostawą może być doskonałą alternatywą do kanapek – pożywny obiad znacznie lepiej zasili akumulatory w przerwie w pracy niż białe pieczywo. Zapewni również większe zróżnicowanie posiłków, a tym samym lepsze samopoczucie i stan zdrowia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ