Nie sposób uniknąć toksyn, kiedy żyje się we współczesnym świecie. Są niemal wszędzie – we wdychanym powietrzu, jedzeniu, wodzie. Wiele codziennych dolegliwości wynika z ich nagromadzenia w organizmie. Mogą powodować problemy z układem trawiennym, nudności, osłabiać koncentrację i zwiększać senność. Jednak natura jest naszym sprzymierzeńcem w oczyszczaniu organizmu z trujących substancji. Jakie substancje nadadzą się do tego najlepiej? To przede wszystkim zioła, specjalne preparaty oraz tak zwane artykuły superfoods.

Zioła to prosty, dostępny i stosunkowo tani sposób na detoksykację organizmu. Wśród tych najbardziej popularnych pomocą służy napar z suszu mniszka lekarskiego (oczyszcza skutecznie wątrobę), napar z pokrzywy (poprawia stan włosów i paznokci, a jednocześnie skutecznie wspomaga pozbywanie się kwasu moczowego z organizmu) oraz ostropest plamisty. Zmielone ziarna ostatniej z tych roślin można dosypywać niemal do każdego posiłku, a zwłaszcza do jogurtów i sałatek. Ostropest, podobnie jak mniszek, pomaga oczyścić wątrobę ze zbędnych produktów przemiany materii.

Domowe, bezpieczne sposoby na oczyszczenie organizmu

Kolejnym sposobem na domową detoksykację są tak zwane superfoods. To substancje i artykuły spożywcze o udowodnionym, szczególnie korzystnym wpływie na zdrowie. Źródłem chlorofilu, czyli zielonego, roślinnego barwnika wspomagającego oczyszczanie organizmu, jest chlorella – alga morska, która można nabyć w formie kapsułek. Algą jest także spirulina o działaniu odkwaszającym. Z kolei sproszkowany młody jęczmień nadaje się świetnie do smoothies oraz koktajlów – przyspiesza trawienie i pozwala pozbyć się toksyn.

Można wreszcie kupić gotowe preparaty o działaniu wspomagającym detoksykację. Na rynku znajdziemy wiele gotowych mieszanek ziół i substancji, które pozwalają oczyścić organizm. To preparaty takie, jak Linea Detox, Hepatil Detox lub Eliminacid, służący odkwaszeniu organizmu.

Zalegające w ciele toksyny mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie, dlatego warto co jakiś czas oczyścić z nich organizm bezpiecznymi, domowymi sposobami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ