W ostatnich latach zapanowała moda na zdrowe odżywianie. Jest to trend jak najbardziej pozytywny i w pełni zrozumiały. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, których produktów nie kupować i z czego nie przyrządzać posiłków. Wiemy, które restauracje wybierać, a które omijać z daleka. Mamy do dyspozycji coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością, a lokale serwujące zbilansowane posiłki wyrastają jak grzyby po deszczu. Internet pełen jest porad, przepisów oraz opisów diet. Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta. Wystarczy usiąść przed komputerem, poczytać i udać się na zakupy, a potem przyrządzić obiad. Czy aby na pewno?

Trudne pytania

W natłoku informacji, do których mamy dostęp można się czasem pogubić. W którym sklepie robić zakupy? Jak dobierać posiłki, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość składników odżywczych? Jaką dietę wybrać, kiedy chcemy zrzucić kilka kilogramów, a która będzie najlepsza na zbudowanie tkanki mięśniowej? Jak obliczyć ilość spożywanych kalorii? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy wyeliminować z diety niektóre składniki, na przykład gluten, czy ryby. Bardzo chcemy racjonalnie się odżywiać, ale nie wiemy, od czego zacząć. Co robić w takiej sytuacji?

 

Dieta pudełkowa – dieta z dostawą do domu

Aby nauczyć się zdrowego sposobu odżywiania i nie utonąć w morzu przepisów, można pomyśleć o… cateringu dietetycznym, czyli tak zwanej diecie pudełkowej. Jak to działa? Na odpowiedniej stronie internetowej – na przykład www.lightbox.pl – wybieramy menu, które jest dla nas najlepsze i zamawiamy konkretną dietę z dostawą do domu. Mamy wpływ na ilość posiłków, które zostaną nam dostarczone w ciągu dnia, możemy wybrać opcję z weekendami lub bez oraz zdecydować się na odpowiedni „abonament” (na przykład od tygodnia do czterech). Wybieramy grupę kaloryczną i rodzaj diety.

Zamówienie możemy złożyć bezpośrednio przez stronę internetową lub telefonicznie. Umawiamy się z dostawcą na konkretną godzinę i miejsce odbioru posiłków na cały dzień. Wszystkie dania są dostarczane do domu lub miejsca pracy. Jaki jest koszt takiego luksusu? Wbrew pozorom ceny nie są wygórowane, biorąc pod uwagę fakt, że nie wydajemy pieniędzy na składniki, nie poświęcamy czasu na zakupy i przygotowanie posiłków oraz nie zużywamy energii i prywatnego sprzętu. Przykładową ofertę można sprawdzić tutaj: http://www.lightbox.pl/#oferta

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModa na zdrowy ogród
Następny artykułWpływ witaminy D na organizm sportowca
Redakcja ZdrowieNaTopie.pl

Oszalałam na punkcie zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale wiecie co? Było warto, czuje się o niebo lepiej! A teraz postanowiłam zarazić innych swoją pasją :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ